No menu items!

Bën vaki edhe kjo: Gjyqtari Nuza ndërpret ndeshjen pasi tifozët kundërshtarë po hedhnin topa bore në fushë

Gjyqtarit të njohur kosovar, Genc Nuzës i ka ndodhur një ndodhi jo fort e zakonshme teksa ishte duke e gjykuar një ndeshje evropiane sot.

Në ndeshjen mes HJK Helsinkit dhe Aberdeen e cila u mbyll me rezultat 2-2 në kuadër të Europa League, u desh të ndërpritej ndeshja për një moment.

Kjo për shkak të tifozëve mysafir të Aberdeen që hodhën topa bore në drejtim të portierit të HJK Helsinkit.

Pamjet u bënë virale në rrjetet sociale, siç mund t’i shihni më poshtë.

 

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU