No menu items!

Stoltenberg reagon pas takimit me Kurtin: NATO do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas takimit me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Stoltenberg u shprehë që në se NATO do vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt mbi të gjitha komunitetet

Ndërsa ka shtuar se në takimin me kryeministrin Kurti, diskutuan edhe për situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon.

Të njëjtën temë, e ka trajtuar edhe në takimin me presidenten, Osmani./Indeksonline/

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU