No menu items!

Aksioni i policisë në veri, reagojnë nga VV-ja: Rend dhe ligj, pikë

Deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj, ka kometuar situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Rexhaj, e ka cilësuar këtë akaion të policisë për të hyrë në ndërtesat komunale në veri si “rend dhe ligj, pike”.

Ndërsa, ambasadori i Kosovës, në ShBA, Jefrrey Hovenier, i ka dënuar veprimet e autoriteve të Kosovës në tri komunat e veriut të Kosovës.Ai i ka cilësuar të dhunshme masat e Policisë së Kosovës, në atë pjesë të vendit, teksa ka bërë thirrje që ato të ndalen menjëherë.

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU