No menu items!

Albulena Haxhiu e ashpër për vrasjen e Liridonës: Ky krim nuk do të mbetet pa u ndëshkuar!

Ministrja e drejtësisë Albulena Haxhiu, ka reaguar në lidhje me rastin e fundit që tronditi vendit, ku mbeti e vrarë Liridona Murseli.

Haxhiu përmes një postimi në facebook, ka thënë se ky krim nuk do të mbetet pa u ndëshkuar.

Postimi i plotë:

Me punë intesive, angazhim dhe bashkëpunim ndërmjet policisë dhe prokurorisë, janë arrestuar dy persona të cilët dyshohen për vrasjen e gruas në Prishtinë. Njëri nga personat e arrestuar është bashkëshorti i të ndjerës Liridonës, i cili ishte përpjekur ta fshihte krimin e rëndë duke thënë që ishin cak i një grabitje.
Vlerësoj lartë angazhimin e policisë dhe prokurorisë për sqarimin e rrethanave që shpiejnë në zbardhjen e këtij krimi të rëndë që mori jetën e të ndjerës Liridonës. Ky krim nuk do të mbetet pa u ndëshkuar. Kriminelët do të përballen me drejtësinë.

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU