No menu items!

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Sulmuesi brazilian, Neymar Junior i ka cilësuar si ‘gënjeshtra’ pretendimet se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal, Jorge Jesus.

Gjatë afatit kalimtar të verës, Neymar përfundoi qëndrimin e tij gjashtëvjeçar me Paris Saint Germain pasi u transferua te skuadra e Superligës së Arabisë Saudite, Al Hilal, në një marrëveshje me vlerë 90 milionë euro.

Këtë javë, u raportua se Neymar donte që klubi të shkarkonte menaxherin Jesus pas një zënke në dhomën e zhveshjes.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, Neymar kërkoi nga klubi që të shkarkojë Jesusin pasi ai u qortua ashpër për performancën e tij nën nivel dhe qëndrimin e keq.

Raporti gjithashtu pretendonte se drejtorët e klubit u takuan me agjentin e Jesus dhe e paralajmëruan atë për mundësinë e ndërprerjes së kontratës së trajnerit nëse performanca e Al Hilal nuk përmirësohet në të ardhmen e afërt.

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU