No menu items!

Presidenti i La Ligas: Mbappe do të jetë 70-80% i Realit në vitin 2024

Real Madrid ka një shans “70 ose 80 për qind” për të nënshkruar me Kylian Mbappe në 2024″, ka pretenduar presidenti i La Ligas, Javier Tebas, i cili ka shtuar se presidenti Florentino Perez nuk humbet kurrë.

Real Madrid kanë qenë të lidhur ngushtë me sulmuesin francez për disa vite, që kur u transferua te Paris Saint-Germain në vitin 2017. Ata nuk kanë të gjejnë një marrëveshje gjatë merkatove të fundit, pavarësisht se kanë pasur oferta prej 200 milionë eurosh në tryezë.

Mbappe, megjithatë, nuk ka nënshkruar një tjetër kontratë të re me PSG, që do të thotë se ai mund të bëhet agjent i lirë verën e ardhshme. Presidenti i La Ligës, Tebas pret që kjo situatë të luajë në duart e Realit, duke i thënë Movistar+ kur u pyet për pritjen e një tjetër fituesi të Kupës së Botës në Spanjë: “I bindur, jo, por është një fat për të, me siguri. Mendoj se ai do të jetë në La Liga sezonin e ardhshëm me 70 ose 80 për qind”, deklaroi ai.

Presidenti i ‘Los Blancos’, Perez është i famshëm për politikën e tij të rekrutimit të galaktikëve – pasi kishte nënshkruar në të kaluarën me lojtarë si Luis Figo, Zinedine Zidane, David Beckham dhe Cristiano Ronaldo – dhe Tebas shtoi se pse Mbappe ka të ngjarë të përfundojë në Santiago Bernabeu kur diskuton transferimet e ardhshme dhe planet e diskutueshme të Superligës Evropiane në të cilat Reali ka luajtur një rol të rëndësishëm: “Florentino nuk humbet kurrë, ai nuk humbet në asgjë.”

Mbappe e ka pranuar në të kaluarën se Reali do të ishte një klub ëndrrash për të dhe ai tashmë ka bërë histori te PSG – duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit – për të sugjeruar se një sfidë e re do të kërkohet në një fazë në të ardhmen e afërt.

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU