No menu items!

Tre të lënduar në aksidentin në Maxhunaj të Vushtrrisë

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë vozitjes, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe të pjesëmarrësve tjerë në trafik, raporton Gazeta Sinjali.

Një aksident trafiku ka ndodhur edhe sot në fshatin fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë, në rrugën Mitrovicë- Prishtinë ku janë përfshirë dy makina.

Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Sonte, rreth orës 20:30, është raportuar për aksident trafiku i ndodhur në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë në fshatin  Maxhunaj, në aksident  janë përfshirë dy vetura. Si pasojë e aksidentit  tre persona janë  lënduar”- ka thënë Zahiti.

/GazetaSinjali/

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU