No menu items!

Brenda rezidencës së Messit prej 10 milionë eurosh, të cilën thotë se nuk do ta lë kurrë pas kalimit në Inter Miami

Fotografitë e rezidencës së Lionel Messit japin një pasqyrë të re në jetën e tij luksoze që kur nënshkroi për Inter Miami – dhe nuk është çudi që ai kurrë nuk del nga shtëpia.

Sulmuesi ikonë bleu pronën prej dhjetë milionë eurosh në shtator me ndihmën e firmës së pasurive të paluajtshme, ‘Team Simpki’, vetëm disa muaj pasi nënshkroi për MLS të David Beckham.

Pasuria e tij në Fort Lauderdale përfshin 10 dhoma gjumi, një suitë VIP dhe dy porta varkash, duke i siguruar Messit hapësirë ​​të bollshme për të argëtuar shokët e tij të skuadrës.

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

Duke jetuar si pjesë e një komuniteti të mbyllur në Bay Colony, shtëpia e Messit ndodhet në një ishull, me një pishinë dhe me pamje nga horizonti i Fort Lauderdale.

Kapiteni i Argjentinës ka rrëfyer se ai ende nuk e ka eksploruar siç duhet shtëpinë e tij të re në Miami, megjithatë, duke zgjedhur të kalojë pjesën më të madhe të kohës larg fushës në shtëpi me gruan e tij, Antonella Roccuzzo, dhe tre djemtë e tyre.

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

“Jo, e vërteta është se as ne nuk dalim shumë”, ka treguar Messi për Infobae kur u pyet për stilin e jetës së tij.

“Ne jetojmë në zonën ku ndodhet klubi dhe kemi një udhëtim të shkurtër për në Miami. Ne dalim, kemi dalë nja dy herë, por unë ende nuk e di mirë”

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

Messi, 36 vjeç, po përgatitet për të ndihmuar Argjentinën të mbajë Kupën e Amerikës këtë verë, por nuk do të jetë larg shtëpisë me turneun që do të mbahet në ShBA. /Telegrafi/

Shtëpia e Messit në Fort Lauderdale

 

 

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU