No menu items!

Kuzhinieri kanadez copëton trangujt me sy të lidhur dhe thyen rekordin botëror

Një kuzhinier kanadez i njohur për aftësitë e tij me thikë, theu një rekord të fjalës Guinness duke prerë 166 feta tranguj në 30 sekonda, ndërsa mbante sytë e lidhur.

Wallace Wong, një kuzhinier dhe bodybuilder i njohur si Chef Six Pack në TikTok, vuri në provë aftësitë e tij të prerjes për një episod të serialit televiziv italian të Rekordeve Botërore Guinness, Lo Show dei Record.

Wong mbuloi sytë dhe preu disa shirita të gjatë trangulli të përgjysmuar në 166 feta të holla në periudhën kohore prej 30 sekondash, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Wallace, i cili është shfaqur më parë në shfaqje televizive duke përfshirë Fridge Wars, Top Chef Canada dhe Chopped Canada, tha se mbijetesa e një periudhe me kancer në moshën 17-vjeçare e frymëzoi atë të kapërcejë mbipeshën dhe të vendosë synime për karrierën e tij në bodybuilding dhe gatim.

Unë gjithmonë them se kanceri ka qenë gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë”, tha Wong për Guinness World Records.

“Kur keni përjetuar mendimin dhe ndjenjën e mungesës së të nesërmes, ju ndryshoni të gjithë mentalitetin tuaj”, shtoi tutje ai. /Telegrafi

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU