No menu items!

Etiketa

Adem Jashari

“Dardanët” shpalosin pankartën me thënie emocionuese dhe fotografi të Adem Jasharit

Tifozët zyrtarë të Përfaqësueses së Kosovës, “Dardanët” kanë shpalosur një pankartë gjatë ndeshjes me Bjellorusinë. Kosova luan si vendas kundër Bjellorusisë në ndeshjen e fundit...

Me Adem Jasharin në gjoks, Ylber Ramadani feston kualifikimin: Kemi bërë krenarë familjen, të gjithë shqiptarët

Ylber Ramadani u shfaq pas ndeshjes me bluzë që kishte foton e Adem Jasharit, simbolit të shqiptarëve. Ai ka folur për kualifikimin në Euro 2024,...

Kush është Goran Radosavleviq, komandanti famëkeq serb që udhëhoqi masakrën ndaj familjes Jashari?

Goran Radosavleviq me nofkën Guri, është një nga komandantët më famëkeq serb që dyshohet për udhëheqjen e disa prej masakrave më të mëdha në...

Prekaz 1998: Pamje të rralla të sulmit mbi familjen Jashari në Prekaz

Prekaz 1998: Pamje të rralla të sulmit mbi familjen Jashari në Prekaz Në orët e hershme të mëngjesit të 5 marsit 1998, në Prekaz u...

BRILANTE, USHTARËT E FSK FORMOJNË FIGUREN E ADEM JASHARIT! 🇽🇰🇽🇰👏

784 ushtarë formuan portretin e Komandantit Adem Jashari Këtë vit, si zakonisht në muajin mars shënohet përvjetori i Epopesë së UÇK-së, shkruan Raporto24. E në nderim...

Për herë të parë publikohet paraqitja e Rugovës para gazetarëve pas masakrës së Prekazit -VIDEO

Është publikuar për herë të parë fjalimi i Rugovës më 1998 pas masakrës së Prekazit mbi familjen Jashari. Gjithashtu, janë publikuar edhe disa pamje...