No menu items!

Gërvishti me çelës më shumë se 400 vetura në një autosallon në Kanada, dëmet kapin shumën e mbi 500 mijë dollarëve

Një tregtar i veturave Journey Chrysler Jeep Dodge dhe Ram në British Columbia, Kanada, ishte viktimë e një incidenti të madh. Një e dyshuar kërkohet për dëmtimin e rreth 400 automjeteve.

Policia mbretërore kanadeze thotë se po kërkon ndihmë për gjetjen e të dyshuarit, e përshkruar si një grua midis 40 dhe 50 vjeç me flokë bionde deri tek supet, transmeton Telegrafi.

Motivi i të dyshuarës mbetet i paqartë për momentin, por në videon e publikuar nga RCMP, ajo shkon nga vetura në veturë dhe i gërvisht me një çelës.

Autoritetet thonë se rreth 400 automjete u dëmtuan gjatë tre incidenteve të veçanta midis janarit dhe prillit 2023, tregojnë vlerësimet

Krahas mjetit është dëmtuar edhe pjesa e jashtme e një pallati të tregtarit. Në përgjithësi, RCMP thekson se dëmi është më shumë se 500,000 dollarë (342,000 euro).

Edhe pse hetuesit po ndjekin pistat, ata kërkojnë ndihmën e qytetarëve për identifikimin e gruas. Në fotot e publikuara nga RCMP, mund të shihet e veshur me një maskë kirurgjikale, një bluzë të zezë dhe syze, të cilat mund të komplikojnë përpjekjet për identifikimin e tij.

RCMP-ja ka publikuar edhe foto të mjetit me të cilin ajo drejtonte, që besojnë se është Ford Escape e vitit 2008 deri në 2013. Për shkak të ‘shtrembërimit’ të fotos, është e vështirë të përcaktohet se për cilin automjet bëhet fjalë. /

 

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU