No menu items!

Kurti vizitoi familjet e Rexhep Malajt dhe Nuhi Berishës

Në 39- vjetorin e rënies së Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës, në kujtim dhe nderim të veprimtarisë së tyre, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi familjet Malaj dhe Berisha.

Në njoftimin e qeverisë thuhet se”Mes familjarëve të tyre u përkujtua jeta plot aktivizëm politik e Rexhepit dhe Nuhiut, të rënë dëshmorë në natën mes 11 dhe 12 janarit 1984, duke luftuar me policët e Serbisë që i kishin rrethuar në një bazë ilegale në Prishtinë, në lagjen që pas asaj nate do të quhej Kodra e Trimave”, transmeton Klankosova.tv.

Të fundit

LEXONI GJITHASHTU